KOMPENSATORY GUMOWE I STALOWE

KOMPENSATORY GUMOWE

kompensatory_gumoweKompensatory gumowe to urządzenia, które służą do tłumienia drgań i wibracji, redukcji hałasu i naprężeń oraz niewielkiej kompensacji długości (max. 2÷3mm)  i nieosiowości instalacji (max. 0,5º) na instalacjach rurociągów, pompach, wentylatorach i innych urządzeniach w najróżniejszych gałęziach przemysłu i budownictwa. Mocowane mogą być wszędzie tam, gdzie występują skoki ciśnienia bądź temperatury. Cechują się wysoką rozciągliwością, wysokim pochłanianiem ruchów i doskonałą redukcją hałasu. Pełnią funkcję łącznika w przewodach rurowych, kanałach spalin i gorącego powietrza, mogą również pracować w środowisku chemii agresywnej.

Mieszki kompensatorów gumowych standardowo są wykonane z:
– kauczuku EPDM ( oznaczone kolorem pomarańczowym ) – znajdują zastosowania w zetknięciu z substancjami takimi jak: woda, woda grzewcza, woda chłodnicza, woda morska, para, kwasy, ługi, roztwory podchlorynu itp.;
– kauczuku CIIR (Butyl) ( oznaczone kolorem białym )– znajdują zastosowanie w instalacjach wody pitnej;
– kauczuk NBR – znajdują zastosowania w zetknięciu z substancjami takimi jak: gaz ziemny, olej grzewczy, oleje mineralne i napędowe, spaliny i gazy odlotowe, systemy pneumatyczne, woda chłodnicza z dodatkiem środków przeciw zamarzaniu.

Stosuje się je do następujących przyłączy: standardowe kołnierze stalowe bądź końcówki gwintowane wg ANSI, DIN EN, BS itp.

W naszej ofercie znajdują Państwo:
– kompensatory uniwersalne z przyłączami kołnierzowymi i gwintowanymi – DN 20 do DN 3600; PN 2,5 do PN 25,
– kompensatory poprzeczne (również rurowe i stożkowe) z przyłączami kołnierzowymi z przesztywnieniem cięgnowym – DN 20 do DN 2400; PN 2,5 do PN 25,
– kompensatory kątowe z przyłączami kołnierzowymi z przesztywnieniem przegubowym-  DN 20 do DN 1000; PN 2,5 do PN 16.
Każda oferta dotycząca powyższych produktów jest przedstawiana przez nas pod konkretne zapytanie Klienta, według podanych parametrów.